Nigdy nie zainwestowałbym ani centa w Bitcoin, mówi Ryanair CEO.

„Unikaj Bitcoina jak zarazy.“
Micheal O’Leary, dyrektor generalny głównej taniej linii lotniczej Ryanair, pojawił się na Bitcoin (BTC) bardzo niedźwiedziutko.

Ostatnio rozmawiając z The Times, O’Leary porównał Bitcoin Trader do programu Ponzi i doradził inwestorom, aby go unikali:

„Nigdy nie zainwestowałem ani centa w Bitcoin, co moim zdaniem jest równoznaczne z programem Ponzi“. […] Zdecydowanie radziłbym każdemu, kto ma choć odrobinę zdrowego rozsądku, aby zignorował tę fałszywą historię i uniknął Bitcoina jak zarazy“.

O’Leary nawiązywał do pozornego kryptońskiego oszustwa „Bitcoin Lifestyle“, który twierdził, że ma poparcie w kampanii promocyjnej.

Fałszywy artykuł na temat fałszywego kanału informacyjnego twierdził, że w wywiadzie dla „Late Late Show“ O’Leary zszokował publiczność i gospodarza Ryana Tubridy’ego pokazując, ile pieniędzy zarabia na systemie Bitcoin – który reklamuje się jako system automatycznego handlu.

W czasie kampanii oszustwa wystarczyło, że National Ireland Bank zadzwonił do programu i spróbował powstrzymać ten przekręt od emisji.

Jednym z problemów jest to, że National Ireland Bank nie istnieje.

Wykorzystywanie wizerunku bogatych i sławnych ludzi do promowania przekrętów z kryptokurrency jest bardzo powszechną taktyką zdobywania wiarygodności wśród potencjalnych „inwestorów“. Na początku kwietnia, oszustwo handlowe Bitcoinów twierdziło o zaangażowaniu księcia i księżnej Sussex, księcia Harry’ego Charlesa Alberta Davida i Meghan Markle.

W marcu były mąż Janet Jackson, miliarder, Wissam Al Mana, zażądał od Facebooka ujawnienia, kto zapłacił za reklamy, które zawierały jego wizerunek podczas promowania oszustwa kryptońskiego.